Kokosovo-rumové kuličky:

Jestli nejžádanější recept na naše cukroví byly vosí hnízda, tak hned v závěsu jsou jednoznačně tyhle kuličky. Spoustě z vás jsem ho posílala na žádost do zpráv, ale myslím, že recept na ně ocení i všichni, co neradi na Vánoce pečou. A taky ti, co péct nestíhaj. Jsou to totiž nepečený kokosový kuličky a pokud nepočítám to, že musíte den předem namočit rozinky do rumu, tak je to fakt rychlovka. Je to klasická verze – takže nechybí cukr ani máslo. Pokud hledáte podobný, ale zdravější alternativy, tak můžete zkusit třeba moje raw kuličky.

Pc150413
Co budete potřebovat:

cca 30 kuliček, 1 hodina + odležení těsta + namáčení rozinek

Na těsto:

80 g změklého másla
240 g cukru moučka
60 g tmavého kakaa
100 g strouhaného kokosu
2 bílky

Náplň + obal:

50 g rozinek (je to přibližný množství)
rum (množství tak, aby v něm byly rozinky ponořený)
strouhaný kokos na obalování kuliček

Postup:

Ze všeho nejdřív se musí namočit rozinky do rumu. To je nejlepší udělat den předem, klidně dva dny. Rozinky se tak krásně nasáknou a nejenom, že maj lepší chuť, ale jsou i krásně měkký. Pak jsem se vrhla na těsto. Všechny ingredience na něj jsem si dala do misky a rukou jsem z nich vypracovala těsto. Zpracovaný těsto se trošku lepí a blbě se z něj tvarujou kuličky, proto je dobrý ho dát ztuhnout do lednice nebo někam do chladu. Pokud spěcháte, tak stačí třeba patnáct minut v mrazáku, ale vždycky je lepší, když se těsto odleží, takže doporučuju pomalejší verzi – lednici.

Do mističky jsem si pak nasypala strouhanej kokos, rozinky jsem si slila z rumu (je to lepší, protože z rozinek pak ten rum nekape a nerozmočí vám to tu kuličku) a šla jsem dělat kuličky. Množství těsta si musíte nějak odhadnout. Někdo dělá menší kuličky (tam stačí třeba dvě rozinky) a někdo trošku větší (ty dělám já a dávám tam tři rozinky). Každopádně těsto jsem si prstama rozprostřela na placku, doprostřed jsem dala rozinky, kraje těsta jsem přehnula přes rozinky a ukoulela jsem kuličku. Tu jsem pak obalila hned v kokosu.

Hotový kuličky pak skladujte někde na chladnějším místě:)

Tak šup do kuchyně.

K.

Pc150308
Pc150323
Pc150324
Pc150344
Pc150354
Pc150359
Pc150416
Pc150409