Kakaové palačinky z rýžové mouky:

Hodně lidí mi pořád píše, že by strašně chtěli začít jíst zdravě, ale že milujou sladký, takže to vlastně nikdy nemůžou dodržet. Jenže i klasický sladký jídla, který máme rádi, se daj udělat zdravější metodou. Stačí nahradit pár ingrediencí a vznikne nám skvělá sladká snídaně. Tyhle palačinky z rejžový mouky jsou toho důkazem. Úplně bez cukru nejsou, protože v nich je med, určitě jsou ale díky jiný mouce a vynechání klasickýho cukru lepší a zdravější variantou, než klasický palačinky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co budete potřebovat:

20 minut, cca 12 palačinek

1 hrnek rýžové mouky
1 hrnek mléka (použijte jaké mate rádi – může být i rostlinné)
1 velké vejce
1 lžička kypřícího prášku
2 vrchovatý lžíce raw nepraženýho kakaa (nebo lžíci normálního – palačinky budou pak ale tmavší)
1 velká lžíce medu (nebo agáve nebo javorovýho sirupu) + med na zdobení
olivový nebo kokosový olej na smažení

Na zdobení použijte oblíbené ovoce a oříšky – já použila kešu, jahody a borůvky

Na potření nějakou zdravou čoko pomazánku – například zdravou Nutellu nebo já použila Ghítelu

Postup:

V misce jsem nejdřív smíchala suchý suroviny a pak k nim přidala mlíko, vejce a med. Všechno jsem promíchala do hladkýho těsta bez hrudek. Těsto musí bejt spíš tekutý, než hustý, takže pokud není, přidejte ještě trošku mlíka.

Pak jsem začala smažit. Já si vždycky do mističky dám trochu oleje a mašlovačkou potřu rozpálenou pánev. Pánev mějte na nějaký nižší stupeň, ať je nepřipálíte a na pánev nalívejte co nejtenčí vrstvu těsta, ať nemáte palačinky zbytečně tlustý.

Nejtěžší je na začátku odhadnout správnou teplotu pánve a správný množství těsta. Po pár kouskách to ale vychytáte a každá další palačinka už bude dokonalá.

A buďte v klidu, protože první dvě palačinky se prostě nikdy nepovedou. Ani mojí mámě. Ani nikomu. Je to tím, že pánev nemá ještě tak ideální teplotu a musí se správně rozehřát. Až potom můžou bejt palačinky exkluzivní!

Hotový palačinky jsem potřela trošku čokoládovou pomazánkou, naskládala na ně ovoce, posypala oříškama a zakápla trochou medu.

Tak šup do kuchyně!

K.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA