Batátové hranolky s hummusem a salátem:

Tohle je další z těch receptů, který vzniknou prostě jenom díky tomu, že doma nemáte nic moc nakoupeno. Tak jsem vzala sladký brambory a pár konzerv s luštěninama a super zdravej oběd byl hned na světě. Navíc naprosto jednoduchej a vhodnej i pro vegany a bezlepkáře:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co budete potřebovat:

2 porce, 45 minut

Na hranolky:

500 g sladkých brambor
2 lžíce olivového oleje
sůl a čerstvě mletý pepř

Na salát:

400 g bílých fazolí (používám ty z konzervy, ale můžete si je i uvařit)
250 g rajčat (já použila mix rajčat)
100 g baby špenátu (nemusí být)
1 červená cibule
1 stroužek česneku
velká hrst nasekané hladkolisté petržele
velká hrst nasekané pažitky
olivový olej
sůl a čerstvě mletý pepř

Na hummus:

Recept najdete zde.

Postup:

Ze všeho nejdřív jsem pořádně omyla sladký brambory a nakrájela jsem je na stejně tlustý hranolky. Pak jsem je hodila do misky, zalila olejem, osolila, opepřila a pořádně rukama promíchala, aby všechny brambory byly obalený. Takhle připravený jsem je nasypala na plech s pečícím papírem a dala péct do trouby na cca 25 minut na 180°C. Brambory jsem hlídala a vyndala jsem je ve chvíli, kdy byly krásně opečený.

Během pečení brambor jsem si připravila salát a hummus. Na salát jsem si nejdřív nakrájela cibuli na kolečka, česnek na tenký kolečka, rajčata na čtvrtiny a nasekala jsem si bylinky. Na trošce oleje jsem si dozlatova opekla cibulku, pak k ní přihodila česnek a ve chvíli, kdy byl opečenej dozlatova (pozor ať ho nepřipálíte, jinak bude hořkej), jsem přidala i špenát. Ten jsem na pánvi nechala jenom minutku, dokud nezměknul. Pak jsem si scedila fazole, propláchla je studenou vodou a přidala k nim rajčata, bylinky a směs cibulky, česneku a špenátu. Salát jsem pak zalila troškou olivovýho oleje a pořádně ho osolila a opepřila.

Recept na hummus máte v odkazu. Já do něj akorát přidala 5 velkých sušených rajčat v oleji (i s trochou toho oleje z rajčat) a znova jsem promixovala. Sušený rajčata tam samozřejmě dávat ale nemusíte. I já jsem se rozhodla je tam přidat až úplně na konec:)

Tak šup do kuchyně!

K.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA