Herbivore:

Všude na Instagramu se to jenom hemží fotkama z tohodle bistra u Náplavky, takže byla jenom otázka času, kdy tam konečně zavítám taky. Bistro je veganský a můžete sem zavítat jak na snídaně, tak na oběd i večeři. Nebyla jsem tam teda ještě na večeři, ale přes oběd to vypadalo, že se všechno podává formou bufetu na váhu. Byl tam na výběr Tabouleh, několik druhů salátů a hummusů. K snídani si zase můžete objednat různý smoothie, čerstvý šťávy, acai bowl nebo třeba chia puding. Zároveň je uvnitř i menší obchůdek, takže si můžete rovnou i nakoupit. Jako bonus tam je dost příjemná obsluha a hodně rozkošnej interiér. Takovej čistej, útulnej a fotogenickej.

P9291438

Prvotní myšlenkou bylo čistě otevření obchodu se zdravou výživou a neživočišnými produkty. To nám, tady na Výtoni, dost chybělo. Pak jsme si ale uvědomili, že chceme jíst zdravě, bez živočišných produktů, pokud možno zajímavě a rozličně a ještě ke všemu chutně ! A i když jsme našli různé možnosti zdravého a vegetariánsko/veganského stravování, stále nám chyběl výběr většího množství zeleninových jídel na různé způsoby, které navíc opravdu chutnají…A tak k plánovanému obchodu s veganskými produkty vznikl i nápad salátového baru/bistra.

P9291440

Do bistra mě na snídani vytáhla moje kamarádka Claudinka a doporučila mi jejich vyhlášenou Acai bowl (taková kaše z rozmixovanýho ovoce Acai se spoustou semínek a ovoce). Pořád jsem si nebyla jistá, jestli je slavná kvůli tomu, že je fotogenická nebo že je fakt dobrá. Musela jsem si ji tím pádem dát taky. Jestli si to dobře pamatuju, tak stojí 125 Kč a můžu potvrdit, že dobře vypadá i chutná. Pokud jste milovníci sladkejch zdravejch snídaní, je pro vás tohle naprosto ideální. Je to hlavně hodně sytý, takže ideální start do novýho dne. Daly jsme si k tomu obě ještě obří čaj a v naprosto nejpohodlnější sedačce jsme byly dost spokojený. Ta sedačka je tam prej místo, kde chtěj sedět všichni. Ani se nedivím, je hned u okna a je fakt mega pohodlná. Člověk si připadá, že sedí doma.

P9291444

Jak už to tak u holek bejvá, trošku jsme se zakecaly a tak nám pan majitel rovnou nabídnul jako malou svačinu ochutnávku hummusů a salátů. Byla jsem nakonec ráda, že jsme tam byly dýl, protože jsem aspoň ochutnala i něco jinýho. Musím říct, že všechno bylo naprosto super dochucený a vyvážený. Jde vidět, že to dělá někdo, kdo tomu rozumí.

Celej koncept se mi hrozně líbí a určitě se tam budu ráda vracet. Snad bude volná zase sedačka.

Tak šup do Herbivore a dejte mi vědět, jak vám tam chutnalo!

K.

Adresa:

Rašínovo nábřeží 34, Praha  2

Webová stránka:

www.herbivore.cz

P9291441
P9291445
P9291446
P9291455
P9291460