Café Fara:

Když jsme v létě s Adamem jezdili po republice vlakem, zavítali jsme na chvíli i na Pálavu. Co se týče restaurací, tak v týhle oblasti najdete převážně klasický restaurace s ještě klasičtější nabídkou. V některejch případech budete vlastně rádi, že to bude takováhle restaurace a né stánek se smažákem. Když nebudu počítat restauraci U Kapličky, kde jídlo nebylo špatný, tak jsme toho moc jinýho nenašli (myslím v tý daný oblasti-v širším okolí věřím, že by se něco našlo). Koncept Café Fara mi tady proto přišel jako zjevení.

P8090669

Naše farní kuchyně dbá na čerstvost ingrediencí, ze kterých s radostí tvoříme pokrmy pro vás. Používané suroviny jsou především lokální, přímo od našich farmářů. Snažíme se využít plodnosti Pálavy a na vlastních políčkách pěstujeme různé druhy zeleniny včetně rajčat a některé druhy ovoce. Naše pokrmy vycházejí z tradic naší vlasti a vlivů sousedního Rakouska.

P8090688

Měli jsme celkem štěstí, že jsme přišli před dvanáctou, protože po další půl hodině se začala u vstupu už tvořit fronta a lidi čekali na místa. Seděli jsme na krásný zahrádce s výhledem do přírody a prohlíželi jsme si krásnej ručně psanej nápojovej lístek. Adam si nakonec objednal místní Farní ležák, já vinný střik Fara (bílý víno, bezinková šťáva, soda a led) a bylo nám dobře. Jediný, co nás celkem rušilo, bylo neskutečný množství vos kolem našeho stolu. Pořád jsme se museli ohánět jak blázni, ale to už tak nějak k létu patří. K jídlu jsme si dali dohromady jako předkrm Farní krajíc z žitného kváskového chleba se škvarkovou pomazánkou, uzenou šunkou a slaninou na bukových pilinách, kyselou okurkou a nakládanou červenou cibulkou, jako hlavní chod si Adam objednal kuře Supreme  s bulgurem a pečenou zeleninou a já cejna s bramborovým salátem s ředkvičkama a angreštem.

P8090672

Předkrm byl krásně naservírovanej na naprosto nádhernym talíři, kterej jsem si chtěla okamžitě odnést domů (tomu budou rozumět asi jenom food blogerky:D). Chleba jsem si trošku přisolila, ale jinak mi přišel moc dobrej. Co se týče hlavních chodů, tak Adamovo kuře nemělo chybu. Krásná prezentace, strašně dobře ochucená omáčka, šťavnatý kuře a super příloha. Moje ryba už byla poněkud horší. Nebyla vyloženě špatná, ale nebyla nijak výrazně ochucená. Stejně tak salát, kterýmu chyběla výraznější chuť. Můj výběr tak nebyl úplně nejšťastnější, ale když jsem chutnala Adamovo kuře a předkrm, tak věřím, že to je výjimka.

P8090686

Chtěla jsem si dát ještě dezert, ale vzhledem k tomu, že nám jezdil do kempu autobus asi každý dvě hodiny, tak nebyl čas. Doteď mě to ale mrzí, protože ty meruňkový knedlíky vypadaly naprosto báječně!

Pár z vás mi po mojí návštěvě na Instagramu psalo, že už to není jako dřív, že dřív vařili mnohem líp. Možný to je, ale já tam dřív nebyla a nebejt tý nedochucený ryby, tak jsem spokojená. Dejchalo to na mě prostě takovou strašně dobrou atmosféru, takže pokud nejste nějak moc zhejčkaný, bude se vám tam líbit určitě taky.

Tak šup do Café Fara a dejte mi pak vědět, jak chutnalo!

K.

Adresa:

Klentnice 166, Klentnice (oblast Pálava)

Webová stránka:

www.cafefara.cz

P8090671
P8090673
P8090690
P8090679
P8090684
P8090694
P8090696