Kateřina Lustigová - blogerka roku
Salát s cizrnou a sušenými rajčaty:

Naprosto miluju saláty. Teda hlavně od tý doby, co chodím do Delmartu a Green Factory. Vy si vyberete ingredience, oni je nahází do misky a pak je společně nasekaj. Přidaj zálivku a vy tak dostanete salát, kde každá lžíce chutná stejně a navíc nemáte opatlanej obličej od velkejch listů, který nemůžete narvat do pusy. Koupila jsem si kvůli tomu ten sekáček domů (jmenuje se to mezzaluna a mám ji od Tescomy) a od tý doby si doma saláty dělám taky tak. Vždycky doma mám jiný ingredience, takže kombinace jsou různý, ale tenhle je ten nejčastější, co si dělám. Je totiž ze surovin, co mám pořád doma. Vy si tímhle způsobem můžete ale připravit jakoukoliv svoji oblíbenou kombinaci. Nebojte se hlavně měnit zálivky a použitý ingredience. Možností je fakt spousta. Množství ingrediencí berte spíš jako orientační a dávejte si tam všeho kolik budete chtít♥

Pa240268
Co budete potřebovat:

2 porce, 15 minut

Na salát:

cca 300 g salátu (já používám většinou nějaký mix, může být ale cokoliv – rukola, špenát, polníček, ledový nebo římský salát…)
150 g cizrny
12 cherry rajčat
5 velkých sušených rajčat naložených v oleji
1 menší červená cibule
hrst kešu oříšků
kousek sýru feta

Na zálivku:

5 velkých sušených rajčat
1 malinký stroužek česneku
hrst koriandru (může být klidně i bazalka)
hrst kešu oříšků
olej ze sušených rajčat podle potřeby
extra panenský olivový olej podle potřeby
sůl a čerstvě mletý pepř

Postup:

Nejdřív jsem si udělala zálivku. Do mixéru jsem hodila všechny ingredience a promixovala. Podle konzistence jsem pak přilívala olej ze sušenejch rajčat a olivový olej. Podle chuti jsem pak použila sůl a čerstvě mletý pepř. Zálivku dělám trošku hustší. Výsledná konzistence je takový řidší pesto.

Pak jsem si připravila salát. Cherry rajčata a cibuli jsem si předkrájela na menší kousky (blbě se to pak tím sekáčkem dělá) a všechny zbývající ingredience na salát jsem si dala na jednu hromadu na větší prkýnko. Sekáčkem jsem pokrájela všechno dohromady na malý kousky a přemístila do větší misky. Do misky jsem přidala zálivku, salát jsem se zálivkou pořádně promíchala a bylo hotovo.

Tak šup do kuchyně!

K.

Pa240158
Pa240161
Pa240212
Pa240170
Pa240193
Pa240202
Pa240203
Pa240226
Pa240281