Kateřina Lustigová - blogerka roku
OVOCNÉ A ZELENINOVÉ ŠŤÁVY:

Kdo z vás viděl pořad Chutná to na Youtube, tak ví, že jsem na konci pořadu za natáčení dostala šnekový odšťavňovač od Philipsu. Nikdy jsem doma odšťavňovač neměla, takže jsem za něj byla dost ráda (navíc v období, kdy cvičím a snažím se dodržovat zdravou stravu). Je super mít doma něco, co vám každý ráno ušetří spoustu času. Škoda jenom je, že nemám s čím srovnávat a nedokážu vám tak říct rozdíl mezi normálním odšťavňovačem a tím šnekovým, co jsem dostala. Někdo z vás se mě na to už ptal, ale opravdu nejsem schopná to bez vyzkoušení toho normálního objektivně posoudit.

Každopádně co jsem zatím zkoušela a co můžu jako laik říct, tak odšťavňovač neměl zatím s ničím problém (i mrkev a tvrdší věci zpracoval v pohodě a rychle). Proti klasickýmu odšťavňovači já sama vidím hlavní rozdíl v tom, že šnekový má menší otvor na vkládání ovoce a zeleniny, než klasický velký odšťavňovač. To vnímám jako nevýhodu, protože musíte připravit všechno na menší kousky a dýl to trvá. Zase na druhou stranu je ale díky tomu malý a nezabírá mi tolik místa, což se u mě v mojí mini kuchyni dost hodí. Dost taky oceňuju, že se dají vyměňovat filtry podle toho, jestli chci hodně nebo málo dužiny ve šťávě. Když jsem totiž odšťavňovač dostala, stěžovala jsem si Adamovi, že už nebudu mít tu dužinu, kterou jsem si lžící vždycky do šťávy pracně dloubala při ručním odšťavňování. Ale mám jí tam.

Ráno k snídaní si většinou dělám buď smoothie a nebo právě čerstvý šťávy. Tady jsou moje dva nejoblíbenější recepty (ten s marakujou dost vede). Není to nic světobornýho, ale chutná mi to nejvíc. Když mám doma grep, přidám ho trochu k pomerančům a hned to je zas něco jinýho. Pokud máte rádi třeba chutě dětskejch přesnídávek, doporučuju kombinaci mrkve, jablka a pomeranče.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co budete potřebovat:

Pomerančová šťáva:

3 velké pomeranče (nebo 2 pomeranče a půlka grepu)
1 marakuja

Zeleninová šťáva:

2 stonky řapíkatého celeru
2 střední červené řepy
2 mrkve
2 hrsti baby špenátu

Postup:

Ovoce i zeleninu jsem si očistila a připravila na menší kousky, který se mi vešly do odšťavňovače. Pokud děláte dvě různý šťávy za sebou (jako já v tomhle případě), doporučuju odšťavňovač propláchnout (hlavně, když používáte třeba dost barevnou řepu).

Do pomerančový šťávy pak stačí přihodit vnitřek marakuji a můj nejlepší drink je hotovej. Vlastně tady jde jenom o tu šťávu z pomeranče a případně grepu. Díky odšťavňovači dostanete z ovoce vážně maximum (já si nastavuju ještě filtr na větší množství dužiny:).

Co se týče zelninový šťávy, tak tam udělá všechnu práci odšťavňovač a vy pak musíte šťávu jenom promíchat a vypít:)

Tak šup do kuchyně!

K.

PS1: Zajímalo by mě, jestli máte třeba vy srovnání mezi normálním a šnekovým odšťavňovačem. Pokud jo, tak mi určitě dejte vědět. Jsem zvědavá, jestli je rozdíl v chuti, jak píšou výrobci.

PS2: Co mě hodně trápí po každým odšťavňování jsou zbytky ovoce a zeleniny, co potom zůstanou. Je toho vždycky hrozná hromada a mám z vždycky chuť z toho zkusit nějaký zeleninový placky. Máte s tím někdo zkušenost?

PS3: Dostala jsem tenhle odšťavňovač 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA